Otsinguvorm

Mesinik nr. 1 (87) Veebruar 2015

    Uus mesindushooaeg on peatselt algamas. Päike käib üha kõrgemalt ja päev on jõuluajaga võrreldes ligi 4 tundi pikem. Kevadele mõeldes on mesinikel mõistagi ühine põhimure: kuidas mesilasperedel on talvel läinud? Mõneski mesitarus on kevadetunne kohale jõudnud ja haudmealgus tehtud. Kui ilmataat annab, siis võivad varsti alata ka puhastuslennud. Seejärel olgu mesinik hoolas, et kiiresti arenevatel peredel tarusahvris ikka kevadkorjeni sööta jätkuks. Nii see mesiniku aastaring hoogu võtabki.

    Praegu veel jätkub nii mesinikel kui EMLil talvine tubaste toimetuste ja kevadeks valmistumise aeg. Veel jõuab plaani pidada, projekte kirjutada ja uue mesindushooaja tegevuskava lihvida. Siin on küsimusi nii EMLi kui liikmete-mesinike jaoks: mida saab mesinik ise paremini või targemini teha ja mida peaks EML koostöös ametkondadega aitama mesilaste ja mesinike jaoks paremaks muuta?

    Mesilashaigused, esmajärjekorras varroatoos koos viirushaigustega on kõigi mesilate kestev probleem, mida tuleb mesinikul pidevalt jälgida ja osata võimalikult hästi lahendada. Ka ameerika haudmemädanik (AHM) on salakaval ja väga ohtlik mesilashaigus, mida tuleb õigel ajal märgata, osata ära tunda, ja kohe targalt tõrjuda. Mesinikud, kellel on piisavalt sellekohaseid teadmisi ja kogemusi või kes asjatundjate nõuandeid järgivad, saavad mesilashaiguste ohjamisega vähemalt rahuldaval tasemel hakkama. EML püüab mesinike tähelepanu mesilashaiguste teemal pidevalt ärkvel hoida ja Mesinik-lehe kaudu lisaks näpunäiteid anda.

ManusSuurus
PDF icon mesinik_87_1_veebruar_2015.pdf857.33 KB